erkekleri yanlış anlamamak lazım

Birgün ormancının biri dalları nehrin üzerine sarkan ağacın dalların keserken baltasını suya düşürür. 'Aman tanrım' diye bağırdığında tanrı hemen bir melek gönderir. Melek 'ne diye bağırıyorsun?' der. Ormancı baltasını suya düşürdüğünü ve yaşamını sürdürebilmek için o baltaya ihtiyacı olduğunu söyler.
Melek suya dalar ve elinde bir altın balta ile tekrar velirir. 'Baltan bu muydu?' diye sorar. Ormancı 'hayır' diye cevaplar. Melek suya tekrar dalar ve bu sefer elinde gümüş bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. 'Baltan bu muydu?' ormancı yine 'hayır' diye cevaplar. Melek suya tekrar dalar ve bu sefer elinde demir bir balta ile tekrar belirir ve yine sorar. 'Baltan bu muydu?' ormancı 'evet' der. Ormancının dürüstlüğü tanrının çok hoşuna gider ve meleğe baltaların üçünü de ormancıya vermesini emreder. Ormancı mutlu bir şekilde evine döner. Bir zaman sonra ormancı eşiyle birlikte nehir boyunca yürürken karısı suya düşer. Ormancı 'Aman tanrım' diye bağırır. Tanrı yine bir melek gönderir. Melek sorar.
'Ne diye bağırıyorsun?' Ormancı 'karım suya düştü' der. Melek suya dalar ve jennifer lopez'le birlikte geri döner. 'Senin karın bu mu?' diye sorar. Ormancı 'evet' der. Melek sinirlenir. 'Yalan söylüyorsun.Gerçek bu değil' der. Ormancı 'Özür dilerim.' der.
'Ortada bir yanlış anlaşılma söz konusu. Eğer jennifer lopez
için hayır deseydim bu sefer catherine zeta-jones ile geri
dönecektin. O na da hayır deseydim karımla dönecektin ve sonunda da tanrım her üçünü de bana verecekti. Ben fakir
bir adamım ve üç karımın sorumluluğunu taşıyabilecek durumda değilim. jennifer lopez e evet dememin sebebi budur.'

*******

Bu hikayeden alınacak ders : Ne zaman bir erkek yalan öylüyorsa bunun iyi ve saygın bir nedeni vardır ve bu başkalarının yararı içindir.Kendimiz için bişey istiyosak ekmek, musaf çarpsın!!

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !